Ramazan Kurt

Kurumunuzun başarılarını diliyorum. Telefonuma gelen mesajlardan aktivitelerinizi izliyor ve zaman zaman programlarınıza katılıyorum. İst. Hadımköy'den sevgi


SİMGENUR DÖNMEZ

Kültür Merkezlerinde bulunan kurs faaliyetleri sayesinde İngilizce de kendimi geliştirme fırsatı buldum. Okul dersimde başarılı olmamı sağladığınız için teşekkü

Sosyal Ağlar

Faydalı Linkler

Evlilik Sorunları ve İletişim Becerileri
Evlilikte yaşanan sorunlar ve çözüm yollarının konuşulacağı söyleşinin sonunda katılımcılar; evlilik doyumunu nasıl artırabileceklerini öğreniyor, evlilikte doğru iletişim kurmanın püf noktaları hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Sizleri de söyleşimize bekliyoruz.

Konuk: Uzm. Psikolog Aslı Karasaç

Etkinlik Tarihi: 16 Mayıs Salı Saat:14.00

Ücretsiz

 Demokrasi Teorisi ve Türkiye Demokrasisinin Durumu

Türkiye, demokrasisini sağlamlaştırma yolunda uzun süredir bir mücadele içinde. Hangi problemlerle boğuşarak nereye geldiğimizi ve yine hangi problemlerle boğuşarak nereye gitmemiz gerektiği demokrasi teorisi ve tarihi çerçevesinde konu edilecektir. Davetlisiniz

Konuşmacı: Prof. Dr. Atilla Yayla

Etkinlik Tarihi : 26 Nisan Çarşamba  Saat:19.30

Ücretsiz

 Çocuklarda Davranış ve Uyum Bozuklukları

Çocuklar her yeni gelişim dönemine geçtiklerinde yeni beceriler kazanmaktadırlar. Çocuğun edindiği her yeni beceri, beraberinde çözülmesi gereken bir sorunu da getirmektedir. Gelişim dönemlerinde karşılaşılan sorunlar olağan ve geçicidir; ancak çocuk, bu dönemlerde çevresindeki yetişkinlerin yanlış tutumlarına maruz kalırsa veya sorunlarını çözerken engellemelerle karşılaşırsa, dönemsel (olağan) diye nitelenen bu sorunların çözümü, yeni gelişim dönemlerine ve çocuğun ileriki yaşlarına ertelenir. Bu durumlarda ortaya çıkan sorunlar, uyum ve davranış bozuklukları olarak adlandırılmaktadır.

Konuşmacı: Yücel Sirkeci

Etkinlik Tarihi : 18 Nisan Salı Saat:14.00

Ücretsiz

 

 
 

 Ailede İletişim
Hayatı bir arada sürdürüyor olmak gerçek bir aile bütünlüğü oluşturmaya yetmiyor. Aynı çatı altında yaşayan aile içinde, eşler arasında veya ebeveynlerle çocuklar arasında iletişim kopukluğundan kaynaklanan birçok sorun yaşanıyor. Oysa toplumun en küçük hücresi ve bireylerin ilk sosyalleşme alanı olan ailede ilişkiler ne kadar olumlu ve bireyleri geliştirici olursa, topluma da aynısı yansır. Elbette, bunun tam tersi de düşünülmeli. Doğan Cüceloğlu ve Polat Doğru ile Aile ve İletişim üstüne gerçekleştirilecek söyleşiye davetlisiniz.
 
Konuşmacılar: Doğan Cüceloğlu
Polat Doğru
 
Etkinlik Tarihi : 12 Nisan Çarşamba  Saat:19.30

Ücretsiz...
 


Avrupa’da En Çok Konuşulan Ülke Niçin Türkiye
Avrupa Parlamentosu 4. ve 5. dönem milletvekili Ozan Ceyhun Avrupa Birliği ülkelerinde son aylarda özellikle referanduma yönelik olarak Türkiye’ye karşı artan düşmanlığı masaya yatıracak. İslam karşıtlığı ve Türk düşmanlığının nedenlerini anlatacak. Türkiye’nin geleceğini oyladığı Anayasa Değişikliği referandumunun sonucundan Avrupa Birliği üyesi ülkeleri; en başta Almanya, Hollanda ve Avusturya niçin bu kadar çok korkuyorlar? Türkiye’nin bakanlarını her türlü anti-demokratik uygulama ile engellemeye çalışan, toplantıları yasaklayan ama PKK terör örgütüne gösteri yapma izni veren bazı Avrupa ülkelerinin 15 Temmuz gecesi ve sonrası tavırları niçin demokrasiden yana değildi? Davetlisiniz
 
Konuşmacı: Ozan Ceyhun

Etkinlik Tarihi : 11 Nisan Salı Saat:19.30

Ücretsiz

 Yeni Anayasa Süreci ve Referandum
Anayasanın değişmesiyle Türkiye’de neler değişiyor? Parlamenter sistemden başkanlık sistemine geçiş süreci ve halkın referandumda sürece yaklaşımı.... Referandum’a çok kısa bir zaman kala zihnimize takılan bütün soruların cevapları “Yeni Anayasa Süreci ve Referandum” konulu söyleşide…
 
Yöneten: A. Cihangir İşbilir
Konuk: Ahmet Kekeç

Etkinlik Tarihi : 21 Mart Salı Saat:19.30

Ücretsiz

 

 Travma Sonrası Stres Bozukluğu
Travma; birey üzerinde aşırı stres, şok yaratan, korkutan dehşet, çaresizlik duygularına yol açan, tanık olunduğunda duyusal uyarılarla tetiklenen olaylar sonrasında oluşan bir ruhsal durumdur. Programda çocuklara travmatik olayların nasıl anlatılması gerektiği inceleniyor. Asıl amaç etkilendikleri travmatik olaylarda ilk müdahale nasıl olmalıdır? Ebeveyn olarak kendilerine düşen görevler nelerdir? Uzmanlar tarafından merek edilen konular ele alınıyor.
 
Konuşmacı: Zeynep Demirbozan
 
Etkinlik Tarihi : 14 Mart Salı Saat:13.00

Ücretsiz


Darbenin Ayak Sesleri

Dershane tartışmalarıyla başlayıp 17 - 25 Aralık kriziyle gerçek yüzünü gösteren FETÖ’nün Türkiye’nin istikrarına karşı girişmiş olduğu planın perde arkası... Yapılanmaya başladığı günden bu yana devletin kılcal damarlarına varıncaya kadar sızma çabası ve kadrolaşmada uyguladığı sinsi metotlar “Darbenin Ayak Sesleri” konulu söyleşide... Davetlisiniz.

Yöneten: Başak Şengül
Konuk: Yaşar Hacısalihoğlu

Etkinlik Tarihi : 14 Mart Salı Saat:19.30

Ücretsiz

 Yeni Anayasa Süreci ve Referandum
Anayasanın değişmesiyle Türkiye’de neler değişiyor? Parlamenter sistemden başkanlık sistemine geçiş süreci ve halkın referandumda sürece yaklaşımı....Referandum’a çok kısa bir zaman kala zihnimize takılan bütün soruların cevapları
“Yeni Anayasa Süreci ve Referandum” konulu söyleşide…
 
Yöneten: Melih Altınok
Konuk: Prof. Dr. Mehmet Uçum

Etkinlik Tarihi : 7 Mart Salı Saat:19.30

Ücretsiz

 İskender Pala Leyla ile Mecnun

Etkinlik Tarihi :  23 Şubat Perşembe Saat:19.30

ÜcretsizDikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
Aşırı konuşuyor, çok sabırsız, dikkati çok dağınık, ödev yaptıramıyoruz, zeki ancak başarılı değil…. Erken çocukluk çağının en sık görülen ruhsal zorluklarından biri de “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu”dur. Çocuğun duygusal ve davranışsal gelişimi ve akademik başarısını etkileyen önemli bir sorun olmasının yanı sıra aile okul ve toplum yaşamını ilgilendiren yönleriyle de önemli bir eğitim ve öğretim sorunudur.

Konuşmacı: Merve Tarhan

Etkinlik Tarihi : 14 Şubat Salı Saat:14.00

Ücretsiz

 

 
 
 

 Çocuklarda Sorumluluk Bilincini Geliştirme

Bütün anne-babalar; özgüveni gelişmiş, kendine yetebilen, kendi kararlarını verip bunları başarı ile uygulayabilen çocuklar yetiştirmeyi hedefler. Çocuğumuza sorumluluk bilincini aşılamak, bu tarz çocuklar yetiştirmenin koşullarından biri olup büyük ölçüde ona sağlanan fırsatlara ve ebeveyn yaklaşımına bağlıdır. Sorumluluk bilinci, aşamalı olarak gelişen bir beceridir. Çocuklar sabah yataklarından kalktıklarında bir anda sorumluluk sahibi bireyler olmazlar. Çocuklarda bu bilinci gerçekleştirebilmenin püf noktaları söyleşimizde… Davetlisiniz.

Konuşmacı: Uzm. Psikolog Aslı Karasaç

Etkinlik Tarihi: 26 Ocak Perşembe Saat: 14:00

Ücretsiz

 Oyuncu Anne

Konuşmacı: Şermin Çarkacı

Etkinlik Tarihi: 19 Ocak Perşembe Saat: 14:00

ÜcretsizKardeşler Arası İlişkiler

Kardeş kavgaları daha eve kardeş gelme- den dahi ebeveynleri endişeye sürükleyebilen bir düşüncedir. Peki neden bu kadar endişe verici? Neden kavga ederler? Kavga ettiklerinde ebeveyn olarak ne yapabilirim? İdeal yaşı mı tutturamadım, nedir bu ideal yaş? Tüm bunlar ve çözüm önerilerini bu seminerde konuşmak üzere tüm ebeveynleri bekliyoruz.

Konuşmacı: Uzm. Klinik Psk. Elif Güşta Uzun

Etkinlik Tarihi: 17 Ocak Salı Saat: 14:00

Ücretsiz


 Kalp Krizlerinin Artış Sebepleri
Kalp krizi görülme oranında bir artış söz konusu. Özellikle genç yaştakiler daha çok etkilenmeye başlıyor. Her şeyden önemlisi toplum olarak bu ölümlere genetik yapımız ve değişen yaşam şeklimiz sebep oluyor. Hareketsiz bir yaşam sürüp, egzersiz ve spor yapmıyoruz. Dengeli beslenmiyoruz. Sigara içiyoruz. Önerilen tedavileri çoğunlukla aksatıyoruz. Bütün bunlar kalp kaynaklı ölümlerin artmasına sebep oluyor. Ayrıca sağlık sektöründeki gelişmeye bağlı olarak hastane ve doktorlara ulaşım kolaylaştığı için çoğu gizli kalmış kalp hastalığı tanısı rahatlıkla konulabiliyor. Bu da kalp krizi görülme sıklığında ek artışa yol açmaktadır. Kalp krizlerinin artış sebepleri hakkında bilgilerin verileceği söyleşiye davetlisiniz.

Konuşmacı: Uzm. Dr. Feza Güzet

Etkinlik Tarihi: 10 Ocak Salı Saat: 14.00

Ücretsiz

 Niçin Anadolu İrfanı
Anadolu, yüzlerce medeniyetin bir arada yaşadığı bir medeniyetler beşiği… Bereketli topraklarının yanı sıra farklı medeniyetlerin yüzlerce yıllık bir süreç içerisinde inşâ ettiği zengin kültür, tarih, sanat, mimari eserleriyle dünyanın da gıpta ettiği güzide bir yer, diyar, yâr... Bu anlamda Anadolu’nun irfanı da birkaç damardan beslenen muhteşem bir terkip, devasa bir sentezdir. Niçin Anadolu İrfanı? Konunun ayrıntılı olarak ele alınacağı söyleşiye davetlisiniz.
 
Konuşmacı: Prof. Dr. Mahmut Erol Kılıç

Konuşmacı: Uzm. Dr. Feza Güzet

Etkinlik Tarihi: 10 Ocak Salı Saat: 19.30

Ücretsiz