Ramazan Kurt

Kurumunuzun başarılarını diliyorum. Telefonuma gelen mesajlardan aktivitelerinizi izliyor ve zaman zaman programlarınıza katılıyorum. İst. Hadımköy'den sevgi


SİMGENUR DÖNMEZ

Kültür Merkezlerinde bulunan kurs faaliyetleri sayesinde İngilizce de kendimi geliştirme fırsatı buldum. Okul dersimde başarılı olmamı sağladığınız için teşekkü

Sosyal Ağlar

Faydalı Linkler

Şiir Atolyesi
İnsanlık tarihinin bilinen en eski şiir ve medeniyet dillerinden biridir Türkçe. Asırlar içerisinde milyonlarca sanatkârın dili ve emeği ile ilmek ilmek işlenen Türkçenin, bugünkü sahiplerinden de özen ve hassasiyet beklemesi elbette hakkıdır. Türkçe ifade kudretinin zirveye ulaştığı Türk edebiyatı şaheserleri, gündelik hayatımızdan çekilip yalnızca uzmanların ilgi alanlarına hapsedileli beri, Türkçenin olağanüstü zenginliği de fark edilmez hale gelmiştir. Halbuki edebiyat ve şiir; uzmanlarından ziyade kendilerine hayat veren dilin sahiplerine aittir ve onlardan ilgi beklemektedir. Şair – Yazar Recep Garip yönetiminde gerçekleştirilecek olan atölyede, Türk şiirinin ve edebiyatının en güzel örnekleri okunup tahlil edilecek, katılımcıların ürünleri üzerinde değerlendirmeler yapılarak yüksek bir şiir zevki aşılanmaya çalışılacaktır.


Mesnevi'den Hikayeler

Mevlana’nın hayat görüşünü çocuklarımıza anlatmanın en doğru yolu, O’nun ölümsüz ve en çok bilinen eseri olan Mesnevi’den hikâyelerdir. Ancak bu yolla çocuklarımıza iyiyi, güzeli ve doğruyu anlatabilir, onların gönül dünyalarını zenginleştirebiliriz. Mevlânâ İdris yönetiminde gerçekleştirilecek olan Mesnevi’den Hikâyeler Atölyesi katılımcılarını bekliyor.

Mevlânâ İdris

ÜcretsizOsmanlı Tarihi Okumaları
Osmanlı’nın toplumsal yapısı, gündelik hayatı ve geçirdiği değişimler ve Osmanlı tarihi alışılmışın dışında bir yöntemle ele alınacak. Tarihi olayları, savaş-barış-anlaşma monotonluğundan çıkarıp sıradan insanın gündelik hayatından örneklerle ortaya koymayı deneyecek tartışma ve okumalar, Osmanlı kültürünün zenginliğinin kaynağı ve toplumun temel dinamikleri üzerinde yoğunlaşacak. Osmanlı’ya dair ilgisi ve soruları olan, tarihin tozlu raflarında kalmış konu ve eserleri merak eden veya bize katkı sağlayabilecek herkes haftada bir yapılacak atölyeye katılarak Osmanlı’ya dair derinlikli bir çalışmanın öznesi olabilir.
 
Doç. Dr. Zekai Mete
 
Kontenjanlarımız 35 kişi ile sınırlıdır

ÜCRETSİZ

 Fotoğraf Atölyesi

Fotoğrafın ortaya çıkış macerasından günümüze kadar gelen teknik ve sanatsal evrelerinin aktarılarak özgün fotoğraf çekebilmeyi ve yorumlamayı hedefleyen atölye programında, fotoğraf sanatçıları Halit Ömer Camcı ve Mehdi Öztürk sizlere zengin tecrübelerini aktaracak. “Fotoğraf Atölyesi - Giriş Seviyesi Dersleri”, fotoğrafçılığın temel ilkelerini öğrenmek isteyen ya da fotoğrafçılık bilgilerini teorik ve pratik olarak güçlendirmek isteyenler için iyi bir fırsat. Eğer temel ilkelere ve çekim pratiğine sahipseniz; Gezi Belgesel Fotoğrafçılığı, Doğa ve Portre Fotoğrafçılığı gibi eğitimlerin verileceği “Fotoğraf Atölyesi - Ustalık Atölyesi”ne katılabilirsiniz...


Halit Ömer CAMCI
Mehdi Öztürk

Kontenjanlarımız 35 kişi ile sınırlıdır

ÜCRETSİZ

 Modern Dans Topluluğu

Ülkemizin zengin halk dansları kültürü, modern dansı besleyen engin kaynaklardan biridir. Çeşitli yörelere ait dansları, modern dans adımlarıyla birleştiren bu proje, çocuklara bedenlerini tanımayı, geliştirmeyi ve koordinasyonu öğretirken; bir yandan da şehir hayatında az rastlayacakları dans kültürümüzü onlara tanıtmak amacıyla kurulmuştur. Disiplin ve başarıyı sanatla buluşturan ve çocuklarımıza kişisel gelişimlerinde büyük katkı sağlayan atölyemiz bu dönem yine İbrahim Aymaz ve Dinçkal Tunca hocaların eşliğinde devam ediyor. Bu proje ile yeniliklere imza atacak küçük sanatçılarımız, inanıyoruz ki okul, aile ve sanat üçgeninde mutlu ve başarılı olacaklardır.

İbrahim AYVAZ
Dinçkal TUNCA


Kontenjanlarımız 40 kişi ile sınırlıdır

ÜCRETSİZOsmanlıca Arşiv Atölyesi

Milli kültürümüzün temelini teşkil eden eserlerimizin hemen hemen tamamı, Osmanlıcadır. Halbuki yeni neslimiz, kim bilir hangi dedesinden kalmış bir kitabın veya eski bir tapu senedinin, tarihî bir çarşı girişi ya da belki her gün altından geçtiği üniversite giriş kapısında yazılı olan Osmanlıca metnin, gerek muhtevâ, gerekse estetik zevkini yudumlama imkânından ne yazık ki mahrûmdur. Üzerinde güneş batmayan koca bir cihân devletinin dayandığı sırrın perde arkasındaki çağ açıp çağ kapayan bir kültürün mirasçılarını, birkaç yıl değil, asırlarca tüm dünyayı adâlet ve şefkatiyle avucuna alan ve ışık saçan o güzelliklerin hayret-engiz altyapısını araştırma zarûreti ne kadar açıktır.

Doç. Dr. Ömer İşbilir

Kontenjanlarımız 30 kişi ile sınırlıdır

ÜCRETSİZ