Ramazan Kurt

Kurumunuzun başarılarını diliyorum. Telefonuma gelen mesajlardan aktivitelerinizi izliyor ve zaman zaman programlarınıza katılıyorum. İst. Hadımköy'den sevgi


SİMGENUR DÖNMEZ

Kültür Merkezlerinde bulunan kurs faaliyetleri sayesinde İngilizce de kendimi geliştirme fırsatı buldum. Okul dersimde başarılı olmamı sağladığınız için teşekkü

Sosyal Ağlar

Faydalı Linkler

Küçükçekmece Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Geleneksel Yılsonu Sergisi
Küçükçekmece Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nün "Geleneksel Yılsonu Sergisi" Cennet Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu’nda açılıyor. Birbirinden özverili öğretmen ve usta öğreticilerin öncülüğünde, kursiyerlerin ellerinde hayat bulan renk, desen, motiflerle ortaya çıkan eserler kültür mirasımızın izlerini taşımaktadır. Sergi 9-18 Mayıs tarihleri arasında izlenebilir.
 
Etkinlik Tarihi: 9 Mayıs - 18 Mayıs

Ücretsiz


İlmekten Motife Türk Halı ve Kilimleri Sergisi

Türk Halıları ve kilimleri, elde dokunan veya düz dokunan olarak (Kilim, Soumak, Cicim, Zili), dünyada en çok bilinen ve en eski el sanat ürünleri arasında yer almaktadır. Tarihsel olarak: Orta Asya’daki dini, kültürel, çevresel, sosyopolitik ve sosyoekonomik şartlar Orta Asya’da ve Türkiye’de birçok topluluklar ve etnik gruplar içinde yaygın yararlı ihtiyaçlar ve sanatsal ilham meydana getirdi.

   Abdullah Gül Üniversitesi ve Küçükçekmece Belediyesi ortak projesinde Türk halı ve kilimlerinden örneklerin yer alacağı bir sergi ile Anadolu halıcılığı üzerine izleyenlere bu alanla ilgili görsel bir incelenme alanı sunuluyor. 

Etkinlik Tarihi : 15 Şubat- 02 Nisan Tarihleri Arasında

Açılış: 15 Şubat Çarşamba Saat: 19.00