Ramazan Kurt

Kurumunuzun başarılarını diliyorum. Telefonuma gelen mesajlardan aktivitelerinizi izliyor ve zaman zaman programlarınıza katılıyorum. İst. Hadımköy'den sevgi


SİMGENUR DÖNMEZ

Kültür Merkezlerinde bulunan kurs faaliyetleri sayesinde İngilizce de kendimi geliştirme fırsatı buldum. Okul dersimde başarılı olmamı sağladığınız için teşekkü

Sosyal Ağlar

Faydalı Linkler

KÜÇÜK MUCİTLERDEN BÜYÜK İCATLAR

Küçükçekmece Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren Bilgi Evleri’nin Küçük Mucitler Kulübü üyeleri Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde açtıkları Bilim Sergisi’nde birbirinden ilginç ve faydalı icatlarını sergiledi.

 

Sergi açılışına; Küçükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin İpek ve  Cennet, Fatih, Sefaköy, Halkalı, Söğütlüçeşme, Taştepe, İnönü Bilgi Evleri’nin üyeleri  katıldı.

‘GELECEĞİN MUCİTLERİNİ YETİŞTİRİYORUZ’

Bilgi Evi öğrencilerine ve öğretmenlerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Hüseyin İpek, bu tür çalışmaların önemine dikkat çekerek, “ Şimdiki çocukların geleceğin mucitleri, bilim adamları olacak;  bu nedenle de gençlere yatırımın çok önemli.  Çocukların ve gençlerin bilim çağına ayak uydurmaları açısından bu tür çalışmaları önemsiyoruz. Bilgi Evleri çocuklarımızın derslerindeki başarılarına katkı sağlamanın yanı sıra çocuklarımızı sosyal faaliyetlerle sosyal yaşama da hazırlıyor. Birlikte hareket etmeyi öğretiyor. Kendilerini ifade etmeleri, medeni cesaret kazanmaları açısından da büyük bir önem taşıyor.” diye konuştu.

AKILLI BİLGİ EVİ, YEŞİL BİNA’ YI ANIMSATTI

Yaklaşık 50 icadın bulunduğu sergide bahar döneminde yapılan çalışmalar yer aldı. Sergilenen çalışmalarda, yağmur suyunu tasarruf ederek, lavabolarda ve bahçe sulamasında kullanan ‘Akıllı Bilgi Evi Binası Maketi’ katılımcıların dikkatini çekti. Başkan Yardımcısı Hüseyin İpek’in de büyük bir dikkatle incelediği bu çalışma;  görenlere Halkalı’da temeli atılan ve büyük yankı uyandıran yeşil sertifikalı kamu binasını hatırlattı.

ENGELLİLER İÇİN TASARLADILAR

Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri öğrencilerinin icatları arasında engelliler için özel olarak tasarlanan icatlar da dikkat çekti.  Sergide; lavabo tıkanmadan alarmla ev hanımlarını uyaran kaçak su avcısı,  yaşlılar için lambalı terlik, güneş enerjisiyle çalışan saat, ışıklı kitap ayracı,  çocuk maması kliması, engelliler için çay karıştırıcı, ışıklı Kuran-ı  Kerim masası, yine engelliler için tasarlanmış uzaktan kumandalı arabadan süpürge, el yapımı-katkı maddesiz diş macunu, israfı önleyen ekmek tahtası, radyolu ve ışıklı perdeli şemsiye, çok fonksiyonlu kitaplık ve pamuk şeker makinesi gibi çalışmalar yer aldı.

Okunma Sayısı : 4591

FOTOĞRAF GALERİSİ