Ramazan Kurt

Kurumunuzun başarılarını diliyorum. Telefonuma gelen mesajlardan aktivitelerinizi izliyor ve zaman zaman programlarınıza katılıyorum. İst. Hadımköy'den sevgi


SİMGENUR DÖNMEZ

Kültür Merkezlerinde bulunan kurs faaliyetleri sayesinde İngilizce de kendimi geliştirme fırsatı buldum. Okul dersimde başarılı olmamı sağladığınız için teşekkü

Sosyal Ağlar

Faydalı Linkler

“ATEŞİN DÜŞTÜĞÜ YER”İ ANLATTILAR

Küçükçekmece Belediyesi, Küçük İstanbul Gençlik Günleri etkinlikleri, Ateşin Düştüğü Yer filmi yönetmeni İsmail Güneş, Yapımcısı Aynur Güneş ve filmin oyuncularından Katherina Weithaler’i konuk etti.

 

Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde, filmin gösterimi ile başlayan, izleyiciler ile yapılan söyleşi ile devam eden etkinliği Küçükçekmeceliler beğeni ile takip etti.

BİR GAZETE HABERİ İLE GELEN FİLM

Yönetmen Güneş, filmin ortaya çıkış hikayesini şöyle anlattı; “2003’te küçük bir haber okumuştum. Bir aile kızlarını önce bir hastalıktan dolayı ameliyat ettirmek zorunda kalıyor ve ellerinde ne kadar varlıkları varsa bunu o ameliyata harcıyorlar. Fakat ameliyat sırasında anlaşılıyor ki kız 3,5 aylık hamile. Bu sefer aynı aile yaşasın diye bütün servetlerini döktükleri kızlarını öldürmek için başka bir imece usulüne başvuruyorlar. Sonunda bu adam bu işi başarıyor. Beni “Pişman değilim. Yine olsa yine yaparım. Öbür kızlarım da aynısını yapsa onları da öldürürüm” diyen baba sarsmıştı.

BİR PİŞMANLIK VE MERHAMET FİLMİ

“Hiç pişmanlık yaşamadın mı” diye o babaya sormak istedim ama soramadım. Sonra kendimce empati yaparak bir pişmanlık hikayesi kurdum. Bu hikaye zaman içerisinde gelişti ve bir yol hikayesine dönüştü. Benim anlattığım hikayede, baba hem kendi yüreğine, hem de kızının yüreğine doğru yolculuk yapıyor. Bu bir cinayet filmi değil, bir babanın kızına, kızında babasına olan sevgisinin, aralarındaki duygusal ilişkinin anlatıldığı bir merhamet filmi.

FİLM VİZYONDA

4 Mayıs’ ta gösterime giren, başrollerini Hakan Karahan, Yeşim Ceren Bozoğlu ve Elifcan Ongurlar’ın paylaştığı ‘Ateşin Düştüğü Yer’ filminin konusu ise şöyle:

“Portakal bahçesinde işçi olarak çalışan 5 çocuk babası Osman (Hakan Karahan) ve eşi Hatice (Yeşim Ceren Bozoğlu), rahatsızlanan 17 yaşındaki kızları Ayşe’yi (Elifcan Ongurlar) hastaneye kaldırır. Kalbinde sorun olduğu anlaşılan Ayşe’yi yaşatmak için çırpınan aile, hamile olduğunu öğrenince töre gereği öldürülmesi için planlar yapmaya başlar. Osman, kızı Ayşe’yi dayısının yanına götürmek bahanesiyle yola çıkarır. Yolculuk sırasında baba-kız arasında aksilik ve kazalarla gelişen ilişki, ölüm seyahatini bambaşka bir boyuta taşır.’’

 

Okunma Sayısı : 1490

FOTOĞRAF GALERİSİ